Google Page Speed Online ile Web Sitesi Hız Testi

Google Page Speed Online ile Web Sitesi Hız Testi

İnternette Google’nin bizlere sunmuş olduğu birçok özellikten faydalanırken  rastladığım Google Web Site Hız Testi gayet kullanışlı ve şayet web sitenizi kendiniz tasarladıysanız nerelerde eksik yaptığınızı  ve sitenizin hangi bölümü sayfanızın hızına negatif etki ediyorsa bilgilenmiş oluyorsunuz. .  Öncelikle hemen kendi web sitemi test ettim ve ardından bilmeyenler için haber verme ihtiyacı duydum.

Google Page Speed Online ile Web Sitesi Hız Testi

Google Page Speed Online, web sitenizin yüklenme hızını değerlendiren ve uyarı ile önerilerde bulunan bir uygulamadır. Bu uygulama ile birlikte web sitenizin açılış hızını daha da arttırabilirsiniz. Sunmuş olduğu öneriler çok açık ve anlaşılır.

Kesinlikle kendi web sayfanızı denemenizi tavsiye ederim.

Uygulamaya http://pagespeed.googlelabs.com/ adresinden ulaşabiliyorsunuz. Buradaki adres kutusuna web sitenizin adresini giriyorsunuz. Ardından “Analyze” düğmesine bastığınızda, inceleme işlemi başlıyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

114 Görüntülenme

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

More in GOOGLE, İNTERNET, Web Araçları (18 of 20 articles)