GOOGLE PLAY’DEN 15 MİLYAR UYGULAMA İNDİRİLDİ

GOOGLE PLAY’DEN 15 MİLYAR UYGULAMA İNDİRİLDİ

Yapılan açıklamalara göre Google Play Store üzerinden yaklaşık 15 milyar uygulama indirildiği bildirildi.

Geçtiğimiz günlerde Apple’ın uygulama mağazası tarafından yapılan açıklamada App Store’un 25 milyar indirme sayısına ulaştığı belirtilmişti. Bunun ardından indirme oranları ile ilgili yeni bir haber de Google Play Store’dan geldi. Google’ın uygualama mağazası hakkında yapılan açıklamada, kullanıcıların uygulama mağazası üzerinden şimdiye kadar 15 milyar kez uygulama indirdikleri ifade edildi.
Ortaya çıkan sonuçlar, Google Play Store’dan pazara girdiği günden bu yana aylık ortalama 1 milyar uygulama indirildiğini ve bunun yanında toplamda 500 bin uygulamaya erişim sağlandığını gösteriyor. Diğer yandan gelirlerinin önemli bir bölümünü reklamlardan elde eden şirketin, 2012 yılı bünyesinde verilen reklamlardan 804 milyon dolar, uygulama satışlarından ise 35.9 milyon dolar gelir beklediği ileri sürülüyor.
Herkesin yakından bildiği gibi Google Play Store ismi daha önce Android Market olarak sektörde yer alıyordu. Geçtiğimiz aylarda Google Play Store adını alan Android Market’in isminin değiştiği son günlerde uygulama indirme oranı 11 milyar civarlarındaydı. Adının değişmesinin ardından mevcut indirme oranını 4 milyar kadar artıran uygulama mağazasının oldukça hızlı bir yol kat ettiği ortaya çıktı. Ayrıca indirme oranının her geçen artış gösterdiği ve sayının 20 milyara ulaşmasının beklendiği ise gelen haberler arasında yer aldı.
Google, Android işletim sisteminde olduğu gibi Google Play Store uygulama mağazası alanında da Apple’a yetişmeyi hedefliyor. Her iki alanda hızla yükselen rakamlar, Google’ın yakın bir zaman içerisinde Apple ile büyük bir rekabete gireceğini gösteriyor. İlerleyen zamanlarda ne olur bilinmez, ancak Google birçok koldan rakipleri ile savaşmaya ve her kulvarda kendini göstermeye devam ediyor. Google Play Store indirme oranları hakkında gelişen bilgileri bizden takip etmeye devam edebilirsiniz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

99 Görüntülenme

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

More in BİLİŞİM, Genel, GOOGLE (53 of 57 articles)