Connectify ile Windows’ta Kablosuz Ağ Kurmak

Connectify ile Windows’ta Kablosuz Ağ Kurmak

Bilgisayarlarımızda bazen ağ üzerinden oyun oynamak, bazen de bilgisayarımızdaki interneti veya diğer uygulamaları paylaşmak için kablosuz ağ kurmayı deneriz. Fakat birçok kişi için bu işlem bir işkence haline gelebiliyor. Bunun için birçok program kullandım fakat hiçbiri de istediğim verimi veremedi yada bilgisayarımı yormaktan başka bir şey yapmadı. İşte bu sorunun çözmenin en hızlı, en pratik ve en ücretsiz :) yolu ise Windows 7 için üretilmiş olan Connectify gibi bir program kullanmak. Programı kullanmaya başladığınızda o size karışık gelen işlemlerin ne kadar basitleştirildiğine inanamayacaksınız.

Connectify ile Kablosuz Ağ Kurmak ** SORUNSUZ **

 

Aslında yukarıdaki resim her şeyi özetliyor ama ben yine de kısaca değineyim. Gördüğünüz gibi öncelikle oluşturmak istediğiniz kablosuz ağın ismini (resimde wifi name yazan yere ) yazıyorsunuz. Ardından ağınıza bir şifre belirliyorsunuz. Ve son olarak eğer bilgisayarınızdaki interneti de paylaşmak istiyorsanız ilgili bağlantıyı seçiyorsunuz. Ben Kablosuz Ağ  kullandığım için onu kablosuz ağımla paylaştım. Son olarak en alttaki Start Hotspot düğmesine tıklıyorsunuz ve kablosuz ağınız kurulmuş oluyor.

Resimde Connected Clients yazan bölümde bilgisayarınıza bağlı aygıtları görebiliyorsunuz. Böylece oluşturduğunuz ağa kimlerin bağlandığını da görebiliyorusunuz. Artık evinizde cep telefonunuzun internet ağını değil kendi oluşturduğunuz ve GSM internet hızından daha hızlı bir bağlantı ile internete çıkabilirsiniz.

Diğer işletim sistemlerinde çalışan benzeri programlar var mı bilmiyorum. Eğer biliyorsanız yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.0/5 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Connectify ile Windows’ta Kablosuz Ağ Kurmak , 3.0 out of 5 based on 2 ratings

1.968 Görüntülenme

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

More in İNTERNET (12 of 14 articles)