Web Sayfanızın Arama Motoru İstatistiklerini Öğrenin

 

Merhaba arkadaşlar bu aralar web tasarımla ilgilenirken çok sık düşündüğüm ekstra araçlardan biriside WMAracı (web master aracı) . Eğer bir web sayfası tasarlıyor ve yayınlıyorsanız , yada kendinize ait bir web siteniz varsa sitenizi yayınladıktan birkaç ay sonra arama motorlarında yerlerini almaya başlarlar.

Durum böyle olunca tabi ki her web master tasarlayıp yayına koyduğu sitenin hitini merak eder ve tek tek aram motorlarına bakmak, page rank öğrenmek ve alexa istatistiklerini bakmak epeyce zaman alabilir.

İşte bu noktada devreye www.wmaraci.com devreye giriyor.

Siteye girdikten sonra web sayfanızın url’sini uygun yere yazıp Git butonuna tıklarsanız size  aşağıdaki bilgileri listeliyor.

Google PageRank, Google Indexi, Google Görsel Indexi, Google Backlink,
Alexa Dünya Sırası, Alexa Ülke Sırası
Alexa Backlink, Yahoo Indexi, Yandex Indexi,Bing Indexi
Dmoz Kaydı, Domain Yaşı, Site Lokasyonu

http://wmaraci.com/

 

ayrıca web sayfasınızın hızı ile ilgili problemlere bu adresten bakabilirsiniz http://www.yasinkilickaya.com/2012/05/google-page-speed-online-ile-web-sitesi-hiz-testi/

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

179 Görüntülenme

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

More in Web Araçları (1 of 2 articles)