WINDOWS 8, TANITIM TURU İLE GELİYOR

WINDOWS 8, TANITIM TURU İLE GELİYOR

Windows 8 işletim sistemi daha önce bazı versiyonlarında yer alan tanıtım turu ile kullanıcılara sunulmaya hazırlanıyor.

Microsoft, bu yılın Ekim ayı içerisinde yeni işletim sistemi Windows 8’in tam sürümünü pazara sunmaya hazırlanıyor. Bunun yanında sistemle ilgili çalışmaların devam ettiği ise sürekli gelen haberler arasında yer alıyor. Windows 8 işletim sistemi içeriği ile ilgili alınan son haber ise sistemin ilk kurulumunun ardından kullanıcılara bir tanıtım turu sunacağı oluyor.
Microsoft, Windows 8’den önce geliştirmiş olduğu işletim sistemleri Windows 95, Windows 98, Windows ME, Windows 2000 ve Windows XP’de kurulumun ardından kullanıcılara özel tanıtım turu sunmuş ve bu sayede sistemi ilk olarak kullananlara yeni sistem hakkında deneyim sahibi olma imkanı sağlamıştı. Ve aynı durum şimdi de Windows 8 işletim sistemi ile ortaya çıkmaya hazırlanıyor. Hatta konu ile ilgili ilk görsellerin internete sızdığını söylemekte fayda var.

WindUnleaked forumunda yer alan Canouna adlı bir kullanıcı, yayınladığı görseller ile Windows 8 işletim sisteminin yeni bir tanıtım turu ile geleceğini duyurdu. Ayrıca Canouna tarafından yapılan yayında Windows 8 temel özelliklerinin bulunduğu içerikler ön plana çıktı ve bu özellikler arasında özel olarak oluşturulmuş köşeler ve charm menüleri yer aldı.
Diğer yandan Microsoft tarafından oluşturulan bu tanıtım turunun Geliştirici ve Kullanıcı Önizlemelerini kullananların zorluk çekmesi nedeni ile sistem içerisine entegre edildiği belirtildi. Bunun yanında tanıtım turuna oldukça önem veren Microsoft’un, Haziran ayı içerisinde kullanıcılara sunacağı Yayın Önzilemesi sürümünde tanıtım turuna yer vereceği ifade edildi.

Microsoft kullanıcılarının sisteme ilk sahip olmaları ardından, Windows 8 işletim sistemini kullanma konusunda pek de sıkıntı çekmeyeceği görülüyor. Çünkü sistem içerisinde yer alacak olan tanıtım turunda sistem ile ilgili pek çok konuya değinildiği söyleniyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

60 Görüntülenme

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

More in BİLİŞİM, Genel (51 of 56 articles)