Google Zeka Küpü

Google Zeka Küpü

Bilgisayarlar her nekadar gelişirse gelişsin insanlarla yarışacak kapasiteye hala ulaşamadılar.Ama genede bizim en büyük yardımcılarımız. Bilgisayarlar yazılı bir referans olmadan resimleri tanımlayamıyor.

Google buna ilişkin önemli bir teknoloji geliştirdi. “Artık yazılı referanslara gerek yok! ” bu ifadeyi kullanabilmemiz biraz imkansız olsa da google’ın geliştirmiş olduğu bu yeni teknik bilgisayarların yazılı referanslara bağımlılığını azaltıyor. Bu teknik sayesinde bilgisayarlar görüntüleri yazılı referanslarla değil, önceden tanımlanmış olan farklı görüntüler yardımıyla tanımlıyor.Google’ın yaptığı açıklamalara göre bu yeni tekniğin uygulandığı Google Image’da 50 bin farklı noktada çekilmiş fotoğrafları % 80 oranında doğru bir şekilde tanımlıyor. Farklı açılardan da tanımlama imkanı olan bu yeni tekniğin daha da gelişeceği ortada. Google daha yeni tekniklerle karşımıza çıkacak!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

87 Görüntülenme

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

More in Genel, GOOGLE (53 of 56 articles)