Blackberry Porsche 9981

Blackberry Porsche 9981

Öncelikle ilk yazım ve ilk makalemle sizlere merhaba diyorum…

Bugün ki ilk telefon incelememizi Blackberry’nin Porsche 9981 modeli hakkında yapacağız…

Blackberry bu sefer akıllı telefonları arasında tarz ve işlevselliği bu model ile ortaya koyuyor. Tasarımı Porsche Design tarafından yapılan telefonun dış gövdesi paslanmaz çelik ve deri yüzeylidir. Telefon aynı zamanda kapasitif dokunmatik ekrana sahiptir.

Ürünün başlıca özellikleri 1.2 Ghz işlemcisi, dahili 8 GB. bellek, 720p HD video kaydı ve 5 Mp. kamera bulunmaktadır. Ürün şuanda Türkiye de Vodafone aracılığıyla satılmaktadır. Kendi üzerinde bulunnan etegre gps’i sayesinde artık kaybolmaya son.

 

Telefonun menüsü klasik Blackberry menüsünün izlerini taşımakla beraber kendi işletim sistemi Blackberry OS’un son versiyonu olan Blackberry OS 7.1 işletim sistemiyle daha da hoş bir görüntüye ve akıcı görünüme sahip olmuştur. Telefonda ayrıca Yakın Alan İleitşimi teknolojisi yani NFC desteği de telefonun diğer detayları arasında yer alıyor.

Yeni telefonla ilgili olarak Porsche Design Grubu CEO’su Dr. Juergen Gessler; “Porsche Design, 1972 senesinden bu yana birer sembol haline gelmiş tarz sahibi pek çok önemli ürün sundu. P’9981BlackBerry akıllı telefonu ise bir sonraki ikonumuz olacak. Kusursuz ve kendine özgü tasarımı, bunlara eşlik eden özgün malzemeleri ve üretim sürecinde titizlikle çalışılması, Porsche Design olarak felsefemize mükemmel derecede uyuyor ve ürün yelpazemizi tamamlıyor” derken, Research In Motion Endüstriyel Tasarım Başkan Yardımcısı Todd Wood ise “Bu işbirliği, tasarım mühendisliği ile işlevselliğin birbirinden ayrılamaz olduğu konusundaki ortak değerlerimizin bir göstergesi. Porsche Design P’9981, Porsche Design’ın zamana meydan okuyan tarzının BlackBerry tarafından sunulan eşsizmobil deneyim ile buluştuğu, gerçek anlamda modern ve aynı zamanda lüks bir akıllı telefon” olduğunu söyledi.
Dikkat çekici tasarım çizgileriyle şık bir görünüm sergileyen ve alışılagelmiş BlackBerry portresinden farklı bir yapı sunan telefon, aynı zamanda firmanın akıllı telefon segmentindeki iddialı modellerinden biri olacak. Özelliklerini detaylı olarak aktaracak olursak;
Yükseklik;  4,53 inç/115 mm
Genişlik;    2,64 inç / 67 mm
Derinlik;    0,44 inç / 11,3 mm
Ağırlık;       5,47 ons / 155 g
İşlemci: MSM 8655, 1,2GHz
Bellek: 768MB RAM, 8 GB eMMC
Arttırılabilir bellek: 32 GB uSD karta (opsiyonel) kadar desteklenir. Ayrıca, kutu içerisinde 16GB’lık bir mikro SD kart da bulunuyor.
Kapasitif dokunmatik ekran
Optik iz sürücü
İz sürücünün sağında ESC tuşu
İz sürücünün solunda menü tuşu
Arkadan aydınlatmalı 35 tuşlu klavye
Özel tuş: Gönder, Sonlandır (Güç), Menü, İptal, Kamera (kullanıcı tarafından kişiselleştirilebilir, ayarlanabilir tuş), Ses Açma/Kısma (Medya için İleri/Geri, Kamera için yakınlaştırma/uzaklaştırma), Sessiz (Medya için Oynat/Duraklat), Kilit (üst ortada)
Gelişmiş Sensörler
Hız ölçer
Manyetometre
Yakınlık
Entegre GPS
BlackBerry ® Maps uygulaması
Görüntü Kaydı
5 MP Kamera
HD Video Kaydı (720p)
4X Dijital Zoom
Flaş
Yüz algılama ve Görüntü Sabitleme
Konum etiketleme
Sahne Modları
Video formatları: MPEG4, H.264, H.263
Ses formatları: MP3, AMR-NB, AAC-LC, AAC+, eAAC+, Flac, Vorbis
GSM Konuşma Süresi: min. 5,5 saat
GSM Bekleme Süresi:  min. 8,9 gün
UMTS Konuşma Süresi: min. 6,6 saat
UMTS Bekleme Süresi: min. 13,1 gün
Ses Çalma Süresi: min. 48,01 saat
Video Oynatma Süresi: min. 8,08 saat
Wi-Fi: 802.11 2GHz b/g/n, 5GHz a/n

3,5mm stereo kulaklık uyumu
Entegre hoparlör ve mikrofon
Akıllı arkaplan seslerini bastırma ve eko engelleme özellikli çift mikrofon
Eller serbest kulaklık uyumu
Bluetooth kulaklık uyumu
Entegre eller serbest hoparlör

Yakın Alan İletişimi
Çalışma Frekansı: 13,56 MHz
Çalışma Modları: okuyucu/yazıcı, kart eşleştirme
VGA 640 x 480 çözünürlük
287 PPI
Transmissive TFT LCD
2,8″ etkin alan
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

540 Görüntülenme

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>