Bilgisayar Mühendisleri Odası (BMO) Kurulması Onaylandı

Bilgisayar Mühendisleri Odası (BMO) Kurulması Onaylandı

Bilgisayar mühendisliği bölüm öğrencisi olarak beni ve bölüm arkadaşlarımı da ilgilendiren BMO kurulumu sonunda onaylandı. Yıllardır Elektrik Mühendisleri Odasına (EMO) bağlı olan ve bu bölümün bir dalı olarak gösterilen bilgisayar mühendisliği artık bu oda altında değil, başlı başına kendi odası altında toplanıyor.

24 Mart 2012 tarihinde yapılan görüşmeler sonucunda BMO kurulumu onaylanmıştır. Bu onaydan sonra asıl olan Bilgisayar Mühendislerinin bir araya gelip merkezi bir odanın kurulmasını gerçekleştirmektir.

Bana soracak olursanız bu bölümde okumamın da vermiş olduğu etki ile çok güzel bir gelişme olduğunu düşünüyorum. Artık bilgisayar mühendisleri odası bünyesinde bulunan birçok mühendis bir araya gelip farklı projeler, düşünceler ve yeni teknolojinin bizlere sunmuş olduğu imkanları Türk halkı adına büyük başarılara ve gelişime imza atacağını düşünüyorum.

Ayrı bir oda altında buluşmanın da amaçlarından biri de bu olsa gerek. Kendi çatısı altında kendi alanı içinde olan mühendislerin fikirlerinin tartışıldığı konuşulduğu ve uygulamaya konduğu bir oda.

Tüm bilgisayar mühendislerine ve bilgisayar mühendisi olacak arkadaşlara hayırlı olsun diyorum…

TMBO resmi sitesi : TBMO

Yasin Kılıçkaya

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

78 Görüntülenme

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

More in Genel (36 of 55 articles)