Aylık Arşiv: Temmuz 2012

SQL Dersleri – Drop a table İfadesi

sql

Merhaba arkadaşlar SQL temel komutları kullanım derslerinde baya bir ara vermek zorunda kalmıştım. Yoğun okul ve iş hayatı yüzünden. Fakat dersler yarıda kalsın istemiyorum. Tekrar tekrar söylüyorum başlangıç seviyesinde olan arkadaşlar için teme SQL komutlarını açıklıyorum örneklerle. Daha sonraları da birkaç sorgu göstereceğim. 3.394 Görüntülenme Devamını Oku »

Firebird ODBC Driver Yüklemesi Ve Oluşan Client Sorunu

firebird-odbc-setup-database-and-client - odbc-data-driver-add-firebird

Merhaba arkadaşlar, uzun süren bir ilgisizliğin ardından yaşamış olduğum bir problemin, almış olduğu zamanı ve çözümün anlatacağım.   Daha önce  Reverse Enginnering ile uğraşanınız oldu bilmiyorum fakat az biraz bilgi vereyim. Türkçe’de Tersine mühendislik anlamına gelen bu mühendislik dalı sizi neyin nasıl işlediğinizi en sondan başa doğru gitmenizi öngeren bir mühendislik dalı. Bende bu alanda var olan büyük bir veritabanını ... Devamını Oku »

Bilgisayar Terimlerinin Osmanlıca Karşılığı

Osmanli_Armasi_Duvar_Kagidi_by_Mthan

Merhaba arkadaşlar yoğun iş hayatı ve uğraşlarım nedeni ile uzun süredir yazamıyordum. Geçenlerde arkadaşımın paylaşımı üzerine gördüğüm ve okuyunca çok beğendiğim bilgisayar terimlerinin osmanlıca karşılığı olan kelimeleri kendi sitemde ve takipçilerimle de paylaşmak istedim. 805 Görüntülenme Devamını Oku »