Aylık Arşiv: Haziran 2012

Bordo Bereliler – Kartal Savaşçıları

282882_10150884241269811_1522838096_n

Size bu sefer tarihin ilk ‘Bordo Berelileri’ olan  “Kartal Savaşçıları”nı anlatacağım. Kartal Savaşçıları; Büyük Hun İmparatorluğunda sürekli askerlik yapan, Askerlik dışında hiç bir işle uğraşmayan özel yetiştirilmiş üstün yeteneklere sahip askerlerdir..Her çeşit silahı ustalıkla kullanabilirler.. 769 Görüntülenme Devamını Oku »

HTC One X – İncelemesi

Merhaba sevgili arkadaşlar. Herkese iyi hafta sonları dilerim… Bu hafta size HTC firmasının amiral gemisi olan HTC One X telefonundan bahsedeceğim. 134.4 x 69.9 x 8.9 mm.’lik boyutlara sahip olan HTC One X gerçekten büyük alan kaplayan bir telefon. Ancak inceliği sayesinde elde rahat bir şekilde tutmak ve kullanmak mümkün oluyor. Telefonda yer alan 4.7 inç’lik ekran büyük alanın başlıca ... Devamını Oku »

Daltarak nedir ? Kimlerdir ?

images

Yasinkilickaya.com yazarı olarak sizlere bu hafta ”Daltarak”ları anlatacağım. Osmanlı döneminde savaşa gidilirken ”daltarak” denen adamlar bulunurmuş. Bunlar ise, saraya ufak yaşta alınan gayrimüslim çocuklarıymış. Osmanlı döneminde savaşa gidilirken daltarrak” denen adamlar bulunurmuş. Bunlar ise, saraya ufak yaşta alınan gayrı müslüm çocuklarıymış. Küçüklüklerinden itibaren sadece pirinç ve hamur işleriyle beslenip izbandut gibi olmaları sağlanırmış. 2.304 Görüntülenme Devamını Oku »

Mobil Site Yapabilirsiniz – GoMo

google-gomo

Yine bir yenilik ile karşı karşıyayım ve bunu sizlerle paylaşmak istedim. Blog sayfamı kendi mobil telefonum ve birkaç arkadaşın telefonlarında deneyince farklılıklar gördüm. Kimisinde normal kimisinde dağınık. Bunun bir çözümü olmalı deyip araştırırken GoMo ile tanıştım. Evet Google buna da el atmış. GoMo Google liderliğinde başlayan ve mobil site yapanlara önerile sunabilecek, eksiklerini gösterebilecek bir teknolojidir.  Hayatımıza giren ve artık ... Devamını Oku »

SQL Dersleri – Delete İfadesi

sql

  Uzun bir aradan sonra temel SQL komutlarına devam ediyoruz. Bugün Delete ifadesinin kullanımına bakacağız. Daha önceden de bahsettiğim gibi, başlangıç düzeyinde anlatıyorum ve bunları kendi bilgisayarınızda olmadı bir önceki derslerde verdiğim ve bu dersin son satırında da vereceğim adresten alıştırmalarda yapabilirsiniz. 265 Görüntülenme Devamını Oku »

Biraz Nostalji Windows 3.1

windows3.1

Eskileri hatırlamak adına microsoft arşivini karıştırdım ve windows 3.1 işleti sistemine denk geldim. Ve az biraz hatırladığımı sanıyorum Yazılımın ne kadar da ilerlediğini biraz test edince öğrendim. Biraz araştırmalar sonucu yabancı bir arkadaşın ismi Michael Vincen harika bir web sitesi yapmış ve windows 3.1 emulatörünü web üzerinden yayınlamış. İnternet Explorer , hesap makinesi, notepad gibi uygulamaları bile kullanabiliyorsunuz. 539 Görüntülenme Devamını Oku »

Web Siteniz Olsun

web-site

Merhaba arkadaşlar, burada biraz kendimle ilgili bir reklam yapacağım. Bilgisayar Programcılığı okuyup ve üstüne Bilgisayar Mühendisliğine devam etmeninde vermiş olduğu ilham ile zaman zaman HTML diliyle ilgilenip bu alanda ticari anlamda kazançlarım oldu. Bilgilerimi güncellemek, sıcak tutmak, daha ileri seviyeye taşımak için web tasarım işlerine devam ediyorum. Şuan elimde 2 proje var bunları da proje bitince yayınlayacağım.  276 Görüntülenme Devamını Oku »