Microsoft sosyal paylaşım sitesi

Microsoft sosyal paylaşım sitesi

Facebook’un kuruluşuna benzer bir yapı ile karşımıza çıkan So.cl geçtiğimiz yıl öğrenciler için beta olarak yayınlanmıştı. Bir süredir sadece ABD’nin Syracuse, Washington ve New York Üniversiteleri’nde kullanılan So.cl önündeki beta adını kaldırdı ve kararlı olarak yayına başladı.

So.cl için diğer sosyal ağlara rakip yerine öğrenciler için sosyal bir kütüphane diyebiliriz.
Microsoft bünyesindeki FUSE Labs tarafından geliştirilen So.cl, kapılarını bütün öğrencilere açtı.

Öğrenciler So.cl’ye Facebook hesabı veya Windows Live hesabı ile katılabiliyor So.cl’de panolar oluşturulabiliyor. Microsoft’un sosyal ağı, tasarım anlamında sadeliği kullanmış ve dikkat dağıtmayan ve gözü yormayan bir yapı sunuyor. Siteye üye olduğumuzda bizi karşılama ekranı geliyor önce onay veriyoruz ve ardından ilgi alanlarımıza göre önerilerde bulunuyor.

Facebook da olduğu gibi butonları bulunan So.cl’nin, aynı zamanda kullanıcıların herhangi bir içeriği kolayca paylaşabilmeleri için, web tarayıcılarına ekleyebildikleri bir bookmarklet da sunuyor. Sitedeki takipçi ve takip edilen kişiler ise Twitter’da olduğu gibi görüntüleniyor.

Ayrıca video partileri özelliğiyle oluşturduğunuz videoları arkadaşlarınızla birlikte izleyebildiğiniz So.cl’ye şimdilik fotoğraf yüklenemiyor ama yakın bir zamanda fotoğraf yüklenebileceği içten bile değildir. Özetle So.cl için öğrenci platformu diyebiliriz sanırım.

http://1sosyalmedya.com/microsoft-ve-sosyal-ag.html

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

69 Görüntülenme

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

More in Genel, İNTERNET (43 of 57 articles)